Ledelse & Udvikling

Arbejdsopgaver

Sekretariatsbetjening af kommunalbestyrelse, udvalg og direktion - analyse, organisationsudvikling, planlægning, politikker, strategier, kommunikation, information, hjemmeside, intranet og HR.
Fælles funktioner, sekretariat for Hovedudvalget og rådhusets medudvalg.

Afdelingens e-mail: ledelseogudvikling@odder.dk

Morten Møller
Sekretariatschef
Tlf.: 30 93 90 20
E-mail: morten.moller@odder.dk

Casper Overgaard Andersen
Tlf.: 30 84 34 18
E-mail: casper.andersen@odder.dk 

Heidi Grynderup Andersen
Udviklingskonsulent
Tlf.: 29 67 32 61
E-mail: heidi.andersen@odder.dk

Lise Gammelby
Udviklingskoordinator for skoler og dagtilbud
Tlf.: 30 84 34 00
E-mail: lise.gammelby@odder.dk

Katrine Ahlstrøm Hellfritzsch
Udviklingskonsulent
Tlf. 21 32 47 72
E-mail: katrine.hellfritzsch@odder.dk

Ole Flindt Høyberg
Udviklingskonsulent
E-mail: ole.hoeyberg@odder.dk 

Nanette Jakobsen
HR-konsulent
Tlf.: 20 90 53 45
E-mail: nanette.jakobsen@odder.dk

Malene Nørgård Jensen
HR-konsulent
Tlf.: 51 38 61 59
E-mail: malene.noergaard.jensen@odder.dk

Lisa Kolding
HR-konsulent
Tlf.: 23 27 45 47
E-mail: lisa.kolding@odder.dk 

Marie Kolind Laustrup
Udviklingskonsulent
Tlf.: 21 35 27 93
E-mail: marie.laustrup@odder.dk

Johanne Helboe Nielsen 
Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 03
E-mail: johanne.nielsen@odder.dk

Bo Nørgaard
Presse- og kommunikationskonsulent
Tlf.: 51 38 61 61
E-mail: bo.noergaard@odder.dk

Claus Buur Rasmussen
Kommunikationskonsulent & webmaster
Tlf.: 24 86 55 58
E-mail: claus.buur@odder.dk

Ulla Salling
Arbejdsmiljø og HR
Tlf.: 24 86 55 17
E-mail: ulla.salling@odder.dk

Malene Lykke Scharling
Udviklingskonsulent
Tlf.: 30 84 34 02
E-mail: malene.lykke@odder.dk

Steffen Westphal
Juridisk konsulent
Tlf.: 23 46 73 65
E-mail: steffen.westphal@odder.dk

Morten Louis Øberg
Juridisk konsulent
Tlf.: 30 84 34 67
E-mail: morten.oeberg@odder.dk