Jobcenter Odder

Borgeren i centrum

Kerneopgaven i Jobcenter Odder er at understøtte, at borgerne kommer i uddannelse eller job via værdig sagsbehandling.

Desuden ønsker jobcentret at bidrage til, at virksomhederne kan skaffe og fastholde den arbejdskraft, de har behov for.

Ansvarsområde

  • Jobrettet indsats for ledige
  • Indsats for sygemeldte og personer med nedsat arbejdsevne
  • Afklaring i forhold til førtidspension eller fleksjob
  • Virksomhedsrettet indsats, hvor der via godt samarbejde med virksomhederne, rekrutteres og formidles job

Jobcentrets vagttelefon, sekretariatet: Tlf.: 8780 3787 

Telefontid: Mandag - fredag kl. 10 - 14

Afdelingens e-mail:  jobcenter@odder.dk

Virksomhedsservice

Omid Balahang
Job- og virksomhedskonsulent
Tlf. 5171 6862
E-mail: omid.balahang@odder.dk

Henrik Berthelsen
Job- og virksomhedskonsulent
Tlf:. 20 90 34 13
E-mail: henrik.berthelsen@odder.dk

Bjarne Brændbyge
Virksomhedskonsulent
Tlf.: 5138 6199
E-mail: bjarne.braendbyge@odder.dk

Jørgen Christensen
Job- og virksomhedskonsulent
Tlf.: 2090 3423
E-mail: jorgen.christensen@odder.dk
 

Laila Dueholm
Jobkonsulent
Tlf.: 3084 3426
E-mail: laila.dueholm@odder.dk

Katja Hansen
Jobkonsulent
Tlf.: 2922 2748
E-mail: katja.hansen@odder.dk 

Anders Peder Høyer Jensen
Jobkonsulent
Tlf.: 5138 6164
E-mail: anders.hoyer@odder.dk

Charlotte Karlsen
Koordinator
Tlf.: 2090 3404
E-mail: charlotte.karlsen@odder.dk

Jette Margrethe Kristensen
Assistent
Tlf.: 2486 5542
E-mail: jette.margrethe.kristensen@odder.dk

Carsten Kjærgaard
Jobkonsulent 
Tlf.: 2922 2739
E-mail: carsten.kjaergaard@odder.dk

Line Nielsen
Jobkonsulent
Tlf.: 2922 2732
E-mail: Line Nielsen@odder.dk

Helle Stokholm 
Jobkonsulent
Tlf.: 2090 3419
E-mail: helle.stokholm@odder.dk

Dagpengeteamet

Gitte Kristensen
Jobkonsulent
Tlf.: 2486 5581
E-mail: gitte.kristensen@odder.dk

Bente Nørgaard
Jobkonsulent
Tlf.: 3057 1197
E-mail: bente.norgaard@odder.dk

Lisbeth Yde Simonsen
Jobkonsulent
Tlf.: 2426 6374
E-mail: Lisbeth.Simonsen@odder.dk 

Fleksjobteamet

Peter Høst
Fleksjobkonsulent
Tlf.: 5138 6189
E-mail: peter.hoest@odder.dk

Karina Beltoft Jørgensen:
Socialrådgiver
Tlf.: 2090 5380
E-mail: karina.beltoft@odder.dk

Natasha Nissen 
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2756
E-mail: natasha.nissen@odder.dk

Stefan Plohmann
Fleksjobkonsulent
Tlf.: 5138 6188
E-mail: stefan.plohmann@odder.dk

Sygedagpenge

Josefine Garde
Socialrådgiver
Tlf.: 2488 4866
E-mail: josefine.garde@odder.dk

Jette Halskov
Socialrådgiver
Tlf.: 3084 3451
E-mail: Jette.Halskov@odder.dk

Malene Langberg - på barsel
Socialrådgiver
Tlf.: 2488 4866
E-mail: malene.langberg@odder.dk

Hanne Madsen
Socialrådgiver
Tlf.: 5138 6179
E-mail: hanne.madsen@odder.dk

Petra Cato Mogensen
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2733
E-mail: petra.mogensen@odder.dk

Merete Dollerup Nielsen
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2747
E-mail: merete.nielsen@odder.dk

Marlene Gram Rønsholt
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2757
E-mail: marlene.ronsholt@odder.dk

Team jobafklaring og ressourceforløb

Christina Clemmensen
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2755
E-mail: christina.clemmensen@odder.dk

Cecilie Falkenberg
Socialrådgiver
Tlf.: 2136 7454
E-mail: cecilie.falkenberg@odder.dk

Elise Lien Gjelstrup
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2742
E-mail: elise.gjelstrup@odder.dk

Stina Kruuse
Socialrådgiver
Tlf.: 4038 8724
E-mail: stina.kruuse@odder.dk

Line Olesen
Socialrådgiver
Tlf.: 2059 0760
E-mail: line.olsen@odder.dk

Helle Olsen
Socialrådgiver
Tlf.: 2486 5512
E-mail: helle.olsen@odder.dk

Charlotte Krøyer Schmidt
Socialrådgiver
Tlf.: 2488 4867
E-mail: charlotte.schmidt@odder.dk

Kontanthjælpsteamet

Saywan Fazil Amen 
Integrationsmedarbejder
Tlf.: 2090 3414
E-mail: sa@odder.dk

Omar Khalil
Tolk
Tlf.: 2922 2734
E-mail: omar.khalil@odder.dk 

Heidi Lykke
Jobkonsulent
Tlf.: 2922 2754
E-mail: heidi.lykke@odder.dk

Fika Nielsen
Socialrådgiver
Tlf.: 2124 7071
E-mail: fika.nielsen@odder.dk 

Thea Rindom
Socialrådgiver
Tlf.: 5138 6178
E-mail: thea.rindom@odder.dk

Sophie Søvang
Socialrådgiver
Tlf.: 2922 2759
E-mail: sophie.soevang@odder.dk

Tilbudsteamet

Louise Brøbecher Jørgensen
Projektmedarbejder og underviser
Tlf.: 5138 6177
E-mail: louise.jorgensen@odder.dk

Hanne Bredmose
Underviser
Tlf.: 2486 5524
E-mail: hanne.bredmose@odder.dk

Sarah Clausen
Underviser
Tlf.: 2497 3355
E-mail: sarah.clausen@odder.dk

Lene Laugesen
Stressvejleder og Coach
Tlf.: 2922 2749
E-mail: lene.Laugesen@odder.dk

Tonny Hørmann
Underviser
Tlf.: 5134 7150
E-mail: tonny.hormann@odder.dk

Mentorteamet

Karin Boye
Tlf.: 2486 5509
E-mail: 
karin.boye@odder.dk 

Else Sønniksen
Tlf.: 2486 5501
E-mail: else.sonniksen@odder.dk 

Leif Vissing Jacobsen
Tlf.: 2486 5526
E-mail: leif.vissing.jakobsen@odder.dk

Seann Wulff
Tlf.: 5138 6186
E-mail: seann.wulff@odder.dk   

Sekretariatet

Fie Christensen
Tlf.: 8780 4029
E-mail: fie.christensen@odder.dk

Jannie Gylling
Tlf.: 8780 3787
E-mail: jannie.gylling@odder.dk

Marianne Larsen (Sygedagpenge)
Tlf.: 8780 3439
E-mail: marianne.larsen@odder.dk

Sarah Holm Nielsen
Tlf.: 8780 4032
E-mail: sarah.nielsen@odder.dk 

Pia Orlowitz Rasmussen
Tlf.: 8780 4030
E-mail: pia.rasmussen@odder.dk

Amia Ziska Ravn (Sygedagpenge)
Tlf.: 5138 6165
E-mail: Amia.Ravn@odder.dk

Anja Saugberg
Tlf.: 8780 3437 
E-mail: anja.saugberg@odder.dk

Ledelse

Ole Stounbjerg - Jobcenterchef
Tlf.: 2090 3417
E-mail: ole.stounbjerg@odder.dk

Susanne Lund Jensen
Souschef og afdelingsleder
Tlf.: 2486 5511 
E-mail:  susanne.jensen@odder.dk 

Lisbet Bylov Falgren
Faglig koordinator
Tlf.: 5138 6170
E-mail: lisbet.falgren@odder.dk

Gitte Krabbe Kurup
Faglig Koordinator
Tlf.: 2486 5579
E-mail: gitte.kurup@odder.dk

Karen Qvist
Faglig koordinator
Tlf.: 2922 2799
E-mail: karen.qvist@odder.dk

Lisbeth Kramme
Udviklingskonsulent
Tlf.: 3084 3425
E-mail: lisbeth.kramme@odder.dk

Maria Tribler
Digitaliseringskonsulent
Tlf.: 2917 7882
E-mail: maria.tribler@odder.dk

Karina Erichsen 
Assistent
Tlf.: 3035 1543
E-mail: karina.erichsen@odder.dk