Seniorrådet

Seniorrådets medlemmer:

Harry Bengtsen (formand)
Adresse: Smedegade 19, Ørting, 8300 Odder
Mail: ah.bengtsen@gmail.com 
Telefon: 71 78 72 15

Hanna Nissen (næstformand)
Adresse: Skolegade 5A, Hou, 8300 Odder
Mail: hnis@km.dk
Telefon: 29 29 15 31

Børge Kristensen
Adresse: Jonasdalen 12B, 8300 Odder
Mail: jonasdalen12@gmail.com
Telefon: 20 74 55 70

Henrik Thiesen
Mail: hthhenrik@gmail.com

Jytte Groth 
Adresse: Høghus 43, 8300 Odder
Mail: jytte.groth@gmail.com
Telefon: 23 80 28 47

Suppleanter til Seniorrådet

Kirsten Mangor
Mail: kirstenmangor@gmail.com

Poul Henning Jensen
Mail: poul.henning.jensen@mail.dk

Sonja Lottrup
Mail: lottrup@live.dk

Klavs Hansen
Mail: klavselvig@gmail.com

Forvaltningen

Anne Stenbæk, Sundheds- og Omsorgschef (sekretær for Seniorråd)
Kontor: Sundhed & Omsorg, Vitavej 67 dør 4 (kontor v. indgang 69, parterre, lokale 0.03)
Mail: anne.stenbaek@odder.dk
Telefon: 20 90 20 40

Johanne Helboe Nielsen, Udviklingskonsulent (sekretær for Seniorråd)
Kontor: Ledelse og Udvikling, Odder Rådhus, Rådhusgade 3
Mail: johanne.nielsen@odder.dk
Telefon: 30 84 34 03

Jette Lorenzen, direktør
Seniorrådet beskæftiger sig med ældreområdet i hele kommunen, men mange af de relevante forvaltningsområder hører under direktøren for Social, Sundhed og Beskæftigelse, Jette Lorenzen.
Mail: jette.lorenzen@odder.dk 
Telefon: 53 37 84 50

Udvalget for Sundhed og Voksne

Seniorrådet beskæftiger sig med ældreområdet i hele kommunen, men mange af de relevante sager hører politisk under Udvalget for Sundhed og Voksne.

Læs om Seniorrådet på

seniorraadet.odder.dk

Se også

Dagsordener og referater fra Seniorrådet